Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výběr případů vražd osob, jež podle jihoafrických médií měly vazby na Radovana Krejčíře

15. 11. 2013


Prosinec 2009 - Policie nalezla zastřeleného soukromého detektiva Kevina Trytsmana, k jehož vraždě se později přiznal právník George Michaelides. Podle jihoafrického deníku The New Age byl Trytsman úspěšný při likvidaci soudních dokladů a padělání listin. Podle téhož zdroje byl Krejčíř jedním z jeho klientů.

Květen 2010 - Ve městě Kempton Park nedaleko Johannesburgu byl patnácti ranami zastřelen majitel sítě striptýzových klubů Teazers Lolly Jackson. Jihoafrická média tehdy uvedla, že spolu s Krejčířem pral špinavé peníze. Krejčířova firma po Jacksonově smrti vymáhala z jeho pozůstalosti vysokou finanční částku, kterou si prý od ní dotyčný před lety půjčil.

Říjen 2010 - Nedaleko Pretorie bylo objeveno tělo německého podnikatele Uweho Gembally, nezvěstného od února téhož roku. Podnikatel byl podle médií spoután a zastřelen ranou do týla. Podle německých a jihoafrických médií byl Gembala zapleten do mezinárodního praní špinavých peněz a byl známým Krejčíře. Krejčíř podezření z účasti na Gemballově smrti odmítl.

Březen 2011 - V Kapském Městě byl zavražděn údajný šéf místního podsvětí Cyril Beeka. Jihoafrický list The Star poté uvedl, že Beeka byl Krejčířovým obchodním partnerem, vztahy mezi nimi se ale krátce před vraždou zhoršily.

Září 2011 - V ohořelém autě na severozápadě Johannesburgu bylo nalezeno tělo právníka Iaana Jordaana. Ten byl advokátem zavražděného majitele sítě striptýzových klubů Lollyho Jacksona. Podle jihoafrického deníku Sunday Times byl Krejčíř Jordaanovým klientem.

Září 2011 - U dálnice nedaleko městečka Alberton východně od Johannesburgu byl nalezen zastřelený podnikatel Mark Andrews. Podle serveru Mail&Guardian Online měl Andrews před smrtí finanční potíže a několikrát se setkal s Krejčířem.

12. října 2013 - V Johannesburgu byl zastřelen Jihoafričan libanonského původu Basam Ísá. Jihoafrický list Saturday Star posléze napsal, že mrtvý byl překupníkem drog a mezi jeho společníky patřil Krejčíř. Ten ale popřel, že by zavražděného blíže znal. Jihoafrická média v souvislosti s případem uvedla, že Krejčíř by mohl představovat spojovací článek mezi vraždou Ísy a dalšího člena podsvětí Leona Davise, zastřeleného o týden dřív na předměstí Kapského Města.

2. listopadu 2013 - Zpravodajský server televizní stanice eNCA napsal, že v johannesburské čtvrti Bedfordview, kde Krejčíř provozuje své podnikání, byl trojicí ozbrojených lupičů zastřelen 54letý Srb. Podle serveru byl tento muž Krejčířovým spolupracovníkem.

12. listopadu 2013 - Dva údajní společníci Radovana Krejčíře dnes zahynuli při výbuchu před Krejčířovým obchodem v jihoafrickém Johannesburgu. Informoval o tom jihoafrický server EyeWitness News (EWN) poté, co zprávu o explozi zatím neznámého původu zveřejnila místní policie. Krejčíř podle zdrojů EWN v okamžiku exploze v obchodě nebyl.

 

Náhledy fotografií ze složky Radoav Krejčíř

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář