Jdi na obsah Jdi na menu
 


V JAR údajně zemřel již pátý člověk spojený s Krejčířem

20. 1. 2012

 22.9.2011 ČTK

Johannesburg - Jihoafrická média ve čtvrtek informovala o pravděpodobné vraždě Iana Jordaana, právníka majitele sítě striptýzových klubů Teazers Lollyho Jacksona, který byl zastřelen loni v květnu na objednávku. Jackson byl údajně napojen na českého podnikatele Radovana Krejčíře, s nímž prý pral špinavé peníze. Podle serveru Independent online byl Jordaan unesen a poté shořel v autě.

Policie se zatím k totožnosti oběti nevyjádřila, ale pokud testy DNA potvrdí Jordaanovu totožnost, půjde již o pátého zavražděného v okruhu českého podnikatele, který je nyní v Jihoafrické republice souzen kvůli pojistnému podvodu ve výši 4,5 milionu randů (kolem 11,5 milionu korun).

 

Jihoafrické policii se podnikatel vzdal letos 25. března. Předcházela tomu policejní razie v jeho domě na johannesburském předměstí Bedfordview, při které byl nalezen seznam osob považovaný policií za "seznam smrti", tedy za soupis lidí určených Krejčířem k likvidaci. V dubnu byl Krejčíř propuštěn na kauci.

První obětí byl Krejčířův soukromý vyšetřovatel Kevin Trytsman, druhou německý podnikatel Uwe Gembala, který dovážel pro Lollyho Jacksona auta a podle médií byl zapleten do mezinárodního praní špinavých peněz. Údajně spolupracoval také s Krejčířem. Jako třetí byl zavražděn developer údajně napojený na Krejčíře Chris Kouremetis. Čtvrtou obětí pak byl Lolly Jackson, který byl údajně zavražděn na objednávku. Muž podezřelý z jeho zabití, George Luka uprchl na Kypr, kde beztrestně žije.

České úřady Krejčíře stíhají za jiné majetkové a násilné trestné činy. České policii podnikatel unikl při domovní prohlídce v roce 2005. V JAR žije od roku 2007; v témže roce Česko požádalo Jihoafričany o Krejčířovo vydání. Nynější proces v JAR, který má pokračovat 11. října, ovšem s českou žádostí nesouvisí.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Radovan Krejčíř


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář