Jdi na obsah Jdi na menu
 


Seychely zatkly a propustily Krejčíře

20. 1. 2012

  18.1.2007 | Akutálně

Praha - Seychelská policie krátce zadržela uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře. Ten Aktuálně.cz řekl, že byl jen na výslechu, po kterém byl bez jakéhokoli obvinění propuštěn.

Radovan Krejčíř tvrdí, že akci seychelské policie ani nelze považovat za zatčení.

"Dodnes jsem vlastně úplně přesně nepochopil, o co šlo. Někde někdo snad tvrdil, že jsem chtěl zapálit nějaký dům. To je ale nesmysl. Navíc jsem z ničeho nebyl obviněn a po výslechu jsem byl propuštěný," sdělil Aktuálně.cz Krejčíř.

Podnikatel tvrdí, že policie si pro něj přijela, ale ani nebyl zatčený. "Domluvili jsme se, že za nimi přijedu. Jel jsem dokonce svým vozem," dodal Krejčíř.

 

Mluvčí policejního ústředí v hlavním seychelském městě Victoria Aktuálně.cz sdělila, že veškeré informace už poskytli českým úřadům. Novinářům podle svých slov nemůže přímo poskytnout sdělit žádné podrobnosti.

O zatčení Krejčíře informovala jako první Česká televize, podle níž mělo být důvodem nedovolené ozbrojování. 

"Před týdnem jsme dostali informaci, že seychelské úřady zadržely českého občana. Informovali jsme o tom ministerstva vnitra a spravedlnosti. Podle informace, kterou jsme obdrželi včera, už byl propuštěn," řekla Zuzana Opletalová, mluvčí ministerstva zahraničí. 

Podle zjištění Aktuálně.cz šlo o akci seychelských úřadů, česká policie se v ní podle všeho nijak neangažovala.

 

Náhledy fotografií ze složky Radovan Krejčíř


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář