Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krejčíře formálně zatkli a hned propustili na kauci

22. 2. 2013

Novinky 12.2.2013

Před soudem v jihoafrickém Kempton Parku, kde mělo být projednáno jeho případné vydání do ČR, se v úterý krátce objevil uprchlík Radovan Krejčíř. Stání bylo odloženo do května, přičemž Krejčíře krátce formálně zatkl Interpol, aby byl vzápětí propuštěn na kauci 20 tisíc randů (asi 42 tisíc korun). Uvedl to server iAfrica.com.

Vydání uprchlíka, který byl v Česku nepravomocně odsouzen na 11 let, navrhuje jihoafrická prokuratura. „Případ byl odložen do 6. května, aby si soud mohl obstarat příslušnou dokumentaci. Kauce byla stanovena na 20 tisíc randů,“ uvedl jihoafrický soud.

Krejčířův právník Mike Helens  médiím sdělil, že jednat o uprchlíkově vydání do Česka je ztráta času, dokud úřady nerozhodly o jeho odvolání proti zamítnutí žádosti o azyl.

Kontroverzní podnikatel zatím úspěšně vzdoruje žádostem o svou extradici do vlasti od roku 2007, kdy do Jihoafrické republiky přiletěl ze Seychel na falešný pas.

Místní média od té doby Krejčíře spojovala s některými kauzami, mezi něž patří i nevyjasněné vraždy několika lidí z jeho okolí.

 

Náhledy fotografií ze složky Radovan Krejčíř


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář