Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kauza Čepro: Policie navrhuje zastavit stíhání Krejčíře

20. 1. 2012

 25.7.2008 DOM

Praha - Vyšetřování podvodu, který měl ze státní firmy Čepro nezákonně vyvést miliardy korun, zřejmě skončí bez výsledku.

Policisté z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu navrhli zastavení stíhání pěti podezřelých, včetně uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře nebo bývalého šéfa Národního bezpečnostního úřadu Tomáše Kadlece. Píše to deník Právo.

Detektivové spis odeslali státnímu zástupci, který rozhodne o tom, jestli jejich návrhu vyhoví, nebo se bude ve vyšetřování pokračovat dál.

Krejčířovi by mohlo zastavení stíhání pomoci u jihoafrického soudu, kde Česká republika žádá o jeho vydání.

Stamiliony na pokutách

Případ začal v roce 2004, kdy Tomáš Kadlec v pozici šéfa Čepra uzavřel smlouvu s veřejnosti neznámou společností Loricus. Firma se zavázala, že dodá do roku 2007 do zásobníků podniku milion tun pohonných látek.

Ze znění smluv vyplývalo, že Čepro bude muset vyplatit smluvní pokutu, pokud by z jakéhokoli důvodu benzín a naftu neodebralo. Sankce je přitom stanovena na rekordních pět milionů dolarů (v přepočtu 110 milionů korun) za každý měsíc, kdy mělo Čepro benzín a naftu odebírat.

Policie začala případ vyšetřovat pro podezření, že obchodní transakce byla od počátku naplánovaná tak, že Čepro pohonné hmoty neodebere a bude muset platit.

 

Náhledy fotografií ze složky Radovan Krejčíř


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář