Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bratr zavražděného Šebesty měl ukrást z auta mrtvého miliony

20. 1. 2012

 Bratr zastřeleného kontroverzního podnikatele Petra Šebesty (+41), Miloš (54), má malér. V pondělí s ním začal proces u pražského krajského soudu.

 

Důvod? Pár hodin poté, co byl na Vystrkově u Orlické přehrady popraven jeho brácha, měl Miloš Šebesta podle obžaloby ukrást z jeho auta přes 10 milionů korun.

Poškozenými se cítí Nikola a Linda Šebestovy. Miloš Šebesta naopak tvrdí, že nic nevzal. Ve dvou balíčcích prý nebyly peníze, ale pouze volební plakáty ODS. "Nahoře byly jen z jedné strany okopírované pětitisícikoruny. Spálili jsme to s kamarádem bratra a správcem areálu na Vystrkově Zdeňkem Vítkem," řekl včera při výslechu před předsedou senátu Stanislavem Černeckým obžalovaný muž.

Ke krádeži mělo dojít 24. září 2003. V noci o den dříve byl na Vystrkově popraven několika ranami kontroverzní podnikatel Petr Šebesta, který v té době byl nájemcem luxusního areálu u Orlíku a bydlel tady. Peníze podle obžaloby byly odcizeny z kufru auta zastřeleného Šebesty.

Jak je ale možné, že zloděj vyfoukl miliony policii pod nosem? "Já držel igelitky a přítelkyně bratra a správce mě do nich naházeli nějaké papíry a také takový nějaký kufřík. V něm jsme potom až později v domě objevil ty letáky. Ještě jsem říkal, že by se to mělo odevzdat policii, ale oni, že v žádném případě ne. A potom ty letáky naházeli do hořícího krbu," vysvětloval včera u soudu Miloš Šebesta.

Proces s ním pokračuje až do čtvrtka. Hrozí mu až 12 let vězení. Ve dvou balíčcích podle obžaloby mělo totiž být v pětitisícových bankovkách asi 12 a půl milionu korun!

Kdo je kdo

Kontroverzní podnikatel Petr Šebesta (+41) byl naposledy nájemcem luxusního rekreačního areálu Vystrkov u Orlické přehrady na Příbramsku. Šebestovo jméno se často objevovalo ve spojení s Miroslavem Provodem, Františkem Mrázkem a šéfem fotbalového klubu v Příbrami Jaroslavem Starkou.

Šebesta figuroval také jako svědek v kauzách uprchlého podnikatele Radovana Krejčíře. Vrah nebo vrazi Šebestu rozstříleli v hale jeho vily na Vystrkově. V sevřené dlani zabitého se našla prázdná nábojnice. To znamená mafiánské varování před popravou! Šebestu zasáhlo několik kulek. Jedna z nich skončila v jeho hlavě.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Šebesta

(Anna fialová , 7. 9. 2015 13:17)

A kde se ztratil Jakub konečný!!!!!! (6