Jdi na obsah Jdi na menu
 


Provod křtil knihu. Pozval Stehlíka, Gotta s Grossem ne

3. 2. 2012

16.09.2010  Týden 
Několikanásobný zlatý slavík Karel Gott, nebo třeba expremiér Stanislav Gross nebyli dnes hosty křtu knihy Reportáž z rakve Miroslava Provoda. Autor, ač o nich v knize píše, je nepozval. „Zval jsem jen ty, o kterých jsem věděl, že přijdou," vysvětlil to kontroverzní podnikatel, který se letos vrátil z vězení. Na akci v podzemních prostorách jedné z pražských kaváren tak naopak nechyběl například někdejší šéf kladenských hutí Poldi Vladimír Stehlík.

„Mirek je můj mnohaletý přítel. Je to chlap, kterého si nesmírně vážím," řekl on-line deníku Stehlík. Knihu samotnou, v níž se píše i o něm, ještě nečetl. „Dovedu si ale představit, že to bude zajímavé. Zažili jsme spolu různé věci včetně výbuchu aut," zavzpomínal muž, kterému rovněž hrozilo vězení. Byl vyšetřován pro podezření, že vytuneloval ocelárny. Úřady však nakonec kvůli Stehlíkovu chatrnému zdraví stíhání zastavily.

Kmotrem knihy byl známý advokát Jozef Lžičeř. I Provod zná jeho služby.Na křtu Provodovy knihy ovšem Stehlík nepůsobil nijak nemocně. Dal si něco z připraveného rautu, popil nějakou tu sklenku červeného vína. „Čekal jsem na transplantaci, to je pravda, ale než jsem se jí dočkal, játra se mi vyléčily. Doktoři nad tím také kroutili hlavou," vysvětlil to on-line deníku TÝDEN.CZ bývalý kormidelník hutí. Chopíc se mikrofonu pak Stehlík na křtu v závěru své řeči zapěl známou lidovou píseň Ach synku, synku.

Kniha Reportáž z rakve je na knižních pultech k dostání již včerejška. Provodovi s jejím provedením, tedy tentokrát prý spíš krácením, pomáhala publicistka Marie Formáčková. Proč? „Byla jsem fascinována, co všechno může člověk zažít. Také jsem poznala, že pan Provod je velmi charakterní člověk, že nejde lidi soudit jen podle toho, co se o nich napíše v médiích," řekla a přiznala, že jde o první dílo ze série, která bude následovat. "jde o kauzy, které budou šířeji rozpracovány," naznačila Formáčková.

 A o čem že se v nové 157 stránkové publikaci vlastně píše? Třeba o tom, jak to bylo s prodejem slavné vily Karla Gotta v Jeanech Provodovi, kolik milionů mělo údajně přistát na účtu Stanislava Grosse, či o někdejším sídlu komunistických pohlavárů na Vystrkově u Orlíku, které léta říkalo Provodovi tak říkajíc pane. Nechybí ovšem ani pasáž o rodině doplněná fotografiemi.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Miroslav Provod


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář