Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vysocí policejní důstojníci obviněni

17. 1. 2012

 

19. PROSINCE 2004 | TEXT:  ČTK | FOTO:  BLESKOVĚ.CZ

Praha - Dva vysocí důstojníci pražské policejní správy byli v sobotu večer obviněni ze zneužití pravomoci veřejného činitele. Soudce dnes vzal zástupce velitele pro vyšetřování Zdeňka Pichlíka a důstojníka policejního odboru boje s organizovaným zločinem Šímu do vazby, aby neovlivňovali vyšetřování. Policisté svou vinu popírají a podali si proti obvinění stížnost. "O co v případu jde, nemohu sdělit kvůli možné provázanosti s další trestnou činností obviněných," uvedl státní zástupce Jaroslav Dolejší.

 

 

Podle něj nelze vyloučit, že obvinění budou oběma policistům v budoucnosti ještě rozšířena o další skutky. Jejich jednání prý souvisí s hospodářskou trestnou činností. Hrozí jim od tří do deseti let vězení, dodal státní zástupce.

 

 

Na otázku, zda případ souvisí s údajným gangem Davida Berdycha, Dolejší řekl: "To nemohu vyloučit ani potvrdit." Berdych a dalších asi 30 mužů čelí obviněním z vražd, loupeží a únosů bohatých podnikatelů z let 1996 až 2002. Ve skupině stíhaných je také šest bývalých policistů včetně důstojníků z pražského odboru pro boj s organizovaným zločinem.

 

 

Podle obvinění Berdychův gang v přestrojení za policisty přepadl a unesl asi 14 podnikatelů. Navíc při fingovaných dopravních kontrolách přepadal kamióny. Díky napojení na detektivy využíval znalostí policejní taktiky, používal policejní výstroj, výzbroj a padělané doklady. Celkem se tak jeho členové obohatili o téměř 50 miliónů korun.

 

Náhledy fotografií ze složky Berdychův gang


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář