Jdi na obsah Jdi na menu
 


V kauze Berdych padl další rozsudek

17. 1. 2012

 10:00 | 16.3.2006 Redakce DOM, čtk

 

Praha - Šéf gangu zločinců David Berdych si dnes vyslechl odsuzující rozsudek v další ze svých několika kauz; má jít do vězení na 10 let.

 

V hlavním líčení o tom rozhodl pražský městský soud.

K dřívějšímu pětiletému trestu vězení za vydírání podnikatele přidal Berdychovi dalších pět let odnětí svobody za padělání peněz.

Proti verdiktu se lze odvolat k vrchnímu soudu.

Dvaatřicetiletý Berdych se zpovídá ze zločinů také u středočeského krajského soudu, který projednává rozsáhlou žalobu na 36 lidí, včetně elitních policistů.

V obžalobě jde o vraždu, loupeže, únosy bohatých podnikatelů a přepadání kamionů.

Podle policie jde o největší případ organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky, Berdychovi hrozí výjimečný trest vězení.

V dnes projednávané obžalobě šlo o to, že policie našla v bytě Berdycha a jeho družky 142 padělků pětitisícových bankovek v celkové hodnotě 710 tisíc korun.

Berdych a někteří z jeho údajných kompliců čelí ještě řadě dalších obvinění - některá padla v lednu, další před pár dny.

Před dalším trestním senátem městského soudu se také již zpovídají z únosů tří dalších podnikatelů a z útoku na Luboše Sotonu, korunního svědka nejznámější korupční aféry 90. let, který přispěl k odsouzení bývalého šéfa Centra kuponové privatizace a Střediska cenných papírů Jaroslava Liznera.

Sotona sám je v jiné kauze odsouzen k několikaletému vězení za rozsáhlou majetkovou a násilnou kriminalitu. Před časem se však po Sotonovi slehla země a policie po něm marně pátrá. Podle některých spekulací stojí za zmizením Sotony právě Berdychův gang.

 

Náhledy fotografií ze složky Berdychův gang


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář