Jdi na obsah Jdi na menu
 


Policisté z Berdychova gangu jsou na svobodě, za dobré chování

16. 8. 2013

23. srpna 2012 Lidovky

PRAHA - Bývalí elitní detektivové Josef Opava a Petr Koňařík opustili vězení. Podle soudu kryli záda Berdychovcům a dostali za to 12 a 8letý trest. Odseděli si však jen část trestu. Za mřížemi údajně platili za nejvzornější trestance..
   
"Opavovi byl přerušen výkon dvanáctiletého trestu v polovině,“ řekl Nově advokát Josef Doucha. Podle něj prodělal za mřížemi mozkovou příhodu a zcela ohluchnul. Opava pykal ve všehrdské věznici, Koňařík seděl na Pankráci.

"Počítala jsem s tím, že jednou půjdou ven. Bohužel to je u nás taková praxe, že se zločinci propouštějí v půlce trestu za dobré chování. Je to nepříjemné, ale nezajímám se o to, co ti lidé dělají a kde jsou. Jen doufám, že se do vězení nebudou chtít vrátit, a začnou žít normální život," svěřila se bývalá policistka Helena Kahnová, která bývalé kolegy dostala do vězení.

 

Spletitá a rozvětvená kauza Berdychova gangu je největším případem organizovaného zločinu v historii české kriminalistiky. Gang byl ojedinělý propojením podsvětí s elitními detektivy, kteří měli s organizovaným zločinem bojovat. Zločinci se zaměřovali na troufalá loupežná přepadení, vydírání i únosy. Často se přestrojovali za policisty.

Berdychův gang spáchal podle žalobce první trestné činy už v roce 1995, jeho spolupráce s policisty prý ale začala až o pět let později. V souvislosti s činností gangu bylo obžalováno či obviněno přes 50 lidí, a to z loupeží, krádeží, podílnictví, porušování domovní svobody, zneužívání pravomoci veřejného činitele a padělání.
 

Zdroj: http://www.lidovky.cz/policiste-z-berdychova-gangu-jsou-na-svobode-za-dobre-chovani-pt5-/zpravy-domov.aspx?c=A120823_200247_ln_domov_sm

 

Náhledy fotografií ze složky Berdychův gang


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář