Jdi na obsah Jdi na menu
 


Inspekce prověřila Krejčířův útěk

20. 1. 2012

 12. ČERVENCE 2005 | TEXT:  BLESKOVĚ, ČTK 

 

Praha - Inspekce ministra vnitra již prověřila všechny předpokládané verze útěku podnikatele Radovana Krejčíře. Nyní chce ještě vyslechnout poslední dva svědky a počátkem příštího týdne spis předá žalobci. "Zatím však bez návrhu, státní zástupce si chce materiály prostudovat a poté se rozhodne, co dál," řekla dnes ČTK mluvčí ministerstva vnitra Radka Kovářová. Kolik verzí Krejčířova útěku inspekce prověřovala a zda se k některé přiklání, nechtěla Kovářová prozradit. Žalobce podle ní může dát inspekci pokyn k dalšímu vyšetřování, může vypracovat obvinění, předat věc ke kázeňskému řízení nebo případ odložit.

 

 

Krejčíř policii utekl při domovní prohlídce své černošické luxusní vily. Koncem června již měli inspektoři za sebou výslechy devíti z deseti zasahujících policistů a chystali výslechy dvou žalobců, kteří byli domovní prohlídce přítomni.

 

Na policii padaly hlavy

 

 

Ministr vnitra František Bublan před časem v diskusním pořadu České televize naznačil, že za Krejčířův útěk by mohl být obviněn velitel neúspěšného zásahu Jan Špitálský. Poznamenal, že trestní odpovědnost nemusí nutně souviset přímo s korupcí, ale i s tím, jak Špitálský plnil své povinnosti. Špitálský a devět zasahujících policistů bylo po miliardářově zmizení postaveno mimo službu. Kvůli skandálu rezignoval policejní prezident Jiří Kolář, Bublan odvolal šéfa protikorupční policie a jeho náměstka.

 

Je viníkem informační šum?

 

 

Někteří ze zasahujících policistů již dříve ČTK řekli, že akci v Krejčířově vile nepokazili. Po celou dobu prohlídky podnikatelovy vily prý nevěděli, zda byl Krejčíř zadržen, nikdo z nich údajně nebyl pověřen tím, aby Krejčíře střežil. Bublan připustil, že někteří z přítomných policistů neměli přesné informace, příkaz ke střežení Krejčíře však podle něj vydán byl. Dodal, že se nechce zbavovat policistů, kteří za Krejčířův útěk nemohou.

 

Otřepaný trik se záchodem vyšel

 

 

Fatální chyba se podle Bublana stala ve chvíli, kdy jeden z policistů odešel s Krejčířem kamsi dozadu do vily, podle některých informací mu šel Krejčíř ukázat, kde je záchod. V té chvíli byl Krejčíř pouze s jedním policistou, který šel na WC, kde za sebou zavřel dveře. Kamery u domu natočily podnikatele, jak odchází zadními vrátky zahrady do lesa.

 

Krejčíř byl jako uprchlý obviněn z přípravy vraždy celníka a z přípravy podvodu. Kauza souvisí se sporem Čepra a Tukového průmyslu o pohledávku ve výši 2,8 miliardy korun.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Radovan Krejčíř


 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář