Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÝZVA „NÁVODCE VRAŽDY“

Vážení,


po šesti a půl letech trpělivého čekání na spravedlnost za plného respektování autority orgánů činných v trestním řízení a justice mi dovolte, abych se na Vás obrátil s výzvou, která je určena každému, komu NENÍ lhostejné, v jaké zemi žije a pro koho je důležité vědět, zda o ní lze mluvit jako o zemi demokratické, s fungujícím právním systémem.

Stejně tak je určena každému, komu NENÍ lhostejný osud jednoho člověka, který byl odsouzen na 15 let nepodmíněně za něco, čeho se NIKDY nedopustil a který stále věří, že pravda a spravedlnost přeci jen nakonec zvítězí. Jako důkaz toho, že prostor pro vítězství spravedlnosti stále existuje, uvádím skutečnost, že ani po třech a půl letech od jejího podání NEBYLO rozhodnuto o mé ústavní stížnosti (podána 2. 2. 2010), což alespoň podle mě nelze hodnotit jinak, než jako že kauza“ KUBÍN“ (včetně mého odsouzení) není kauzou obyčejnou a běžnou.

Moje výzva je současně i svědectvím o tom, jak vznikla a jaký má vývoj jedna konkrétní kauza, která je i mnoha zasvěcenými spojována s nejzáhadnější vraždou posledních let, vraždou Fr. Mrázka.
Rád bych zdůraznil, že touto výzvou nechci v žádném případě zpochybňovat systém státní moci, protože ten uznávám a plně respektuji. Všichni ale dobře víme, že tento systém tvoří konkrétní lidé, tedy konkrétní policisté, státní zástupci a soudci. Proto si po více než šestiletém pobytu ve vězení dovoluji konstatovat, že jsem byl odsouzen BUĎ díky souběhu vícero chyb (ať již úmyslných nebo neúmyslných) některých z výše uvedených lidí, ANEBO existoval a zřejmě stále existuje zájem KOHOSI na tom, abych byl odsouzen a vězněn. S výše uvedeným je proto na místě logická a legitimní úvaha, že pokud u nás SYSTÉM funguje dobře, musí se nakonec jeho kontrolní mechanismus projevit a na mě spáchanou křivdu napravit.

A protože už nadále nemohu a nechci jen nečinně čekat na to, zda vůbec, kdy a co se změní, ROZHODL JSEM SE, že zároveň s touto výzvou zveřejním vedle jiného i další dosud neuvedené informace, které se týkají mého příběhu.

VYZÝVÁM proto každého, kdo je stejně jako já přesvědčený o tom, že člověka LZE odsoudit pouze na základě hodnověrných a důkladně prověřených důkazů (zdůrazňuji slovo důkazů) a kdo je zároveň přesvědčený i o tom, že nikoho NELZE odsoudit jen a jen na základě jedné výpovědi, která NENÍ podpořena žádným dalším důkazem (tzn. tvrzení proti tvrzení), ať se seznámí se všemi důležitými fakty mé kauzy a zkusí posoudit:
- ZDA všichni zodpovědní, kteří mě obvinili, obžalovali a odsoudili, odvedli profesionálně bezchybnou, objektivní a nestrannou práci.
- ZDA byl pro moje odsouzení shromážděn dostatek hodnověrných a důkladně prověřených důkazů.
- ZDA ohledně mého odsouzení neexistují žádné rozumné pochybnosti, jinými slovy, ZDA bylo jednoznačně a s nejvyšším možným stupněm jistoty prokázáno, že jsem se předmětného trestného činu dopustil PRÁVĚ JÁ!

Protože mi v mém úsilí nejde o nic jiného než o pravdu, právo a spravedlnost, dovolte mi, abych závěrem poděkoval každému, kdo mě podpoří nejen morálně, ale také tím, že mi napíše, jakých nabyl dojmů a pocitů po seznámení se s mým příběhem a okolnostmi mého odsouzení. Samozřejmě budu vděčný každému, kdo mou „Výzvu“ pošle dále. Za tuto pomoc obzvlášť děkuji.

Vladimír Petrus

 

 

Náhledy fotografií ze složky Kauza Kubín

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář